Rejestracja Czasu PracyMetody integracji - Rejestracja Czasu Pracy

Metody integracji

Opis metod integracji systemów Rejestracji Czasu Pracy. Wymiana danych może być prosta (plikowa) albo zaawansowana (tabele MS SQL).

Jakie rodzaje integracji wspierają systemy rcp?

Itegracje systemów RCP automatycznie lub ręcznie, z wykorzystaniem plików lub bazy danych MS SQL

Sposoby integracji systemów RCP

Integracja systemów rejestracji czasu pracy z innymi systemami działającymi w firmie możliwa jest na kilka sposobów. Projektanci systemu Etatomierz zadbali o to, by był on zgodny z nowoczesnymi modelami wymiany danych pomiędzy systemami informatycznymi. Należy jednak jasno powiedzieć, że integracja realizowana bezpośrednio na bazach danych, w sposób zautomatyzowany jest tutaj najbardziej rekomendowaną i polecaną metodą. Tylko ona gwarantuje szybką i zgodną z nowoczesnymi standardami synchronizację danych podnoszącą efektywność wykorzystywanych systemów. Jednocześnie eliminuje wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z wymiany plikowej (pomyłki ludzkie, nadpisywanie plików itp.). Niemniej jednak, Etatomierz wspiera integracje:

  • Wymiana plikowa ręczna (na żądanie)
  • Wymiana plikowa automatyczna (serwis)
  • Na bazie danych ręcznie (na żądanie)
  • Na bazie danych automatycznie (serwis, trigger)

Metody integracji - automatyzacja

Najlepsze rozwiązania to te najbardziej wydajne – 8 na 10 klientów wybiera w pełni zautomatyzowaną integrację.

 

Zobacz więcej!

Jak realizowana jest integracja?

Wymiana danych na bazie danych – ręczna (na żądanie)

  • W aplikacji BioSys w zakładce integracja pojawi się opcja wymiany danych na żądanie
  • Wymiana danych może dotyczyć wszystkich obszarów integracji w jednym kliknięciu lub każdy obszar może mieć osobną kontrolkę (np. integruj pracowników, integruj urlopy, integruj czas pracy)
  • Może dotyczyć danych, które są wynikiem pewnej analizy np.(spóźnienie, nadgodziny)

Wymiana danych na bazie danych – automatyczna

  • Serwis automatyzacji (usługa) dokonuje integracji w określonych czasie np. z interwałem czasowym
  • Integracja z wykorzystaniem serwisu daje bardzo dużo możliwości:
    • Informacje o błędach na e-mail, sms, dowolna akcja i reakcja
    • Integracja może obejmować obszar i dane, które nie są bezpośrednio przechowywane w bazie danych tylko są wynikiem pewnej analizy np.(spóźnienie, nadgodziny) . Przy integracji opartej na triggerach nie jest to możliwe
  • Integracja na triggerach to mechanizm bazodanowy, który wymienia dane w systemie automatycznie jako reakcja na pewne zdarzenia. Np. dodanie pracownika w systemie kadrowo-płacowym spowoduje automatyczne dodanie pracownika w systemie BioSys. Mechanizm bardzo wydajny i nie spowalniający pracy aplikacji, ma jednak ograniczenia:
    • Integracja może obejmować obszar i dane, tylko takie które są bezpośrednio przechowywane w bazie danych. Nie będą eksportowane dane typu spóźnienia czy nadgodziny. Program kadrowo płacowy sam oblicza czas pracy na podstawie zarejestrowanych i dostarczonych zdarzeń.

Wymiana danych plikowa – ręczna (na żądanie)

  • W aplikacji BioSys w zakładce integracja pojawi się opcja wygenerowania pliku na żądanie. Format pliku musi zostać wcześnie przygotowany dla pełnej zgodności z systemem kadrowo płacowym. Ze strony BioSys tutaj wystarczają moduły Integrator Eksport oraz Integrator Import, które zapewniają pełną dowolność przy konfigurowaniu maski pliku.

Przy tej wymianie, system kadrowo-płacowy musi posiadać moduł eksportu danych o pracownikach oraz importu danych o czasie pracy (co często jest dodatkowo płatne).

Wymiana danych plikowa – automatyczna

  • Serwis automatyzacji BioSys odpowiada za wygenerowanie pliku z odpowiednimi danymi i zapisanie go w określonej lokalizacji. Proces wczytania danych do systemu kadrowo-płacowego wymaga innego mechanizmu dostarczonego przez program kadrowo-płacowy, który te dane wczyta.
  • Podobna sytuacja ma miejsce przy wymianie w drugą stronę np. lista pracowników, struktura firmy. Program kadrowo płacowy musi cyklicznie (np. 1 raz na dzień) generować plik w określoną lokalizację, a mechanizm BioSys będzie go wczytywał.
  • Ten mechanizm jest mało wydajny, dość kosztowny na etapie wdrożenia i przestarzały.

czytasz teraz

CZYTASZ TERAZ:



Metody integracji

 

Opis metod integracji systemów Rejestracji Czasu Pracy. Wymiana danych może być prosta (plikowa) albo zaawansowana (tabele MS SQL).
więcej…




artykuły w kategorii

Obszary integracji

 

Integracje naszego Systemu Rejestracji Czasu Pracy z innymi, zewnętrznymi programami. Kadry – płace, ERP i inne.
więcej…

Korzyści z integracji

 

Integracje systemów mają na celu przyspieszenie wymiany danych pomiędzy różnymi systemami. Największą zaletą jest oszczędność czasu.
więcej…



czytasz teraz

POLUB NAS!










 
 
ODWIEDŹ NAS NA:
 
social media - facebook
 
Polityka cookies
DANE KONTAKTOWE:
 
Biuro Operacyjne - Krakow 30-009 Kraków, ul. Friedleina 6/120
godziny otwarcia biura Pn-Pt 8:00 17:00
numer telefonu BioSys (12) 378 95 37
adres email
© 2024 by rejestracja-czasu-pracy.eu