Opis przebiegu procesu wdrożenia systemów RCP u klienta. Począwszy od analizy potrzeb aż do opieki nad wdrożonym systemem.
Proces wdrożenia Systemu BioSys
Wdrożenie systemu Rejestracji Czasu Pracy jest procesem indywidualnym. Jego zakres i poszczególne etapy uzależnione są od wielkości i złożoności projektu. Dobrze dobrany i funkcjonujący system RCP to nie tylko odpowiedni program i bezawaryjne urządzenia, ale przede wszystkim skutecznie przeprowadzony proces wdrożenia systemu i wsparcie posprzedażowe.
Gwarancją poprawnie wdrożonego systemu jest doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra BioSys. Potwierdza to ilość wdrożonych systemów, a także liczne referencje naszych klientów.
Wielu klientów obejmujemy także umowami stałego wsparcia, dzięki temu 98% zgłoszonych problemów rozwiązujemy w ciągu 12h od momentu zgłoszenia.
Proces wdrożenia systemu Rejestracji Czasu Pracy można podzielić na kilka etapów:

szybko, bezpiecznie, skutecznie
I. Analiza przedwdrożeniowa
Ten etap jest kluczowy dla skutecznego funkcjonowania przyszłego systemu; dzięki analizie zyskujemy:
- możliwość określenia czasu realizacji systemu RCP z 95% dokładnością
- możliwość określenia kosztu realizacji zaplanowanego systemu RCP z 95% dokładnością.
Analizie poddawane są:
- potrzeby klienta
- cele wdrożenia systemu
- oczekiwania po wdrożeniu systemu
- faktyczny stan infrastruktury IT
Cieszy nas fakt, iż ten etap jest doceniany przez coraz większą grupę klientów (ok. 25% firm wdrażających systemy Rejestracji Czasu Pracy korzysta z tej usługi).
II. Instalacja urządzeń (wykonanie okablowania)
Weryfikacja infrastruktury na etapie analizy, pozwala dobrze zaplanować prace związane z przygotowaniem okablowania komunikacyjno-zasilającego. Na tym etapie także montowane są urządzenia: rejestratory czasu pracy, czytniki na karty oraz biometryczne, zasilacze i inne elementy systemu rozliczania czasu pracy.
III. Instalacja oprogramowania
W tym samym czasie wdrożeniowcy BioSys rozpoczynają prace zdalne związane z instalacją części software’owej m.in. bazy danych, końcówki aplikacyjne, serwisy, moduł WEB dla pracowników itp. Instalacja wszystkich elementów związanych z oprogramowaniem realizowana jest zdalnie, a to w znacznym stopniu obniża sumaryczny koszt wdrażanego systemu Ewidencji Czasu Pracy.
IV. Uruchamianie systemu
Najbardziej złożone realizacje uruchamiane są etapami, włączając do systemu kolejne części przedsiębiorstwa. Finałem tego etapu jest już w pełni uruchomiony system do Kontroli Czasu Pracy, w którym pracownicy rejestrują swoją obecność.
V. Integracje
Jako producent dajemy gwarancję skutecznych integracji: począwszy od tych najprostszych (eksport plikowy) a skończywszy na tych najbardziej profesjonalnych i w pełni automatycznych – widoki na tabelach w bazie danych (ewentualnie trigger’y). Dzięki dużemu doświadczeniu, BioSys jest gwarancją poprawnie przeprowadzonej integracji z większością programów kadrowo-płacowych, ERP i innych dostępnych na rynku.
VI. Nadzór powdrożeniowy (okres od 30 do 90 dni)
Obejmujemy opieką wdrożone systemy i w ustalonym okresie zobowiązujemy się do bezpośredniego nadzoru systemu i bezpłatnej rekonfiguracji.
VII. Asysta techniczna
Klienci, dla których wysokim priorytetem jest krótki czas rozwiązywania problemów (do 24h), proponujemy umowy stałego wsparcia technicznego (asysta techniczna). Daje to gwarancje utrzymania systemu w ciągłym ruchu, gwarantując koszty na ustalonym poziomie.