Etatomierz – to cały system RCP! Zobacz, jakie możliwości oferujemy! Gorąco zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Dlaczego oprogramowanie jest takie ważne?
Mając wieloletnie doświadczenie w obszarze systemów ewidencji czasu pracy dla firm, z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że właśnie oprogramowanie jest najważniejszym elementem systemu rejestracji czasu pracy. To program jest sercem systemu, odpowiadającym za szybkość działania, poprawność obliczeń, przejrzystość raportów, łatwość dostępu do danych. To przez pryzmat oprogramowania użytkownik postrzega cały system rcp i jego funkcjonalności. Zadowolenie z poprawnie działającego systemu, dopełnia łatwy dostęp do zestawień i raportów o czasie pracy.

– taki właśnie jest system RCP Etatomierz
Oprogramowanie – jak wybrać system RCP?
Jakie cechy powinien mieć program rozliczający czas pracy?
Szybkość działania programu, wygląd raportów, dostęp do szybkiej edycji, intuicyjność , możliwości eksportu i integracji – każdy użytkownik ma swoje preferencje i według nich dobiera system. Dostępu do innych danych potrzebuje kierownik zespołu, chcący zdyscyplinować załogę do punktualnego rozpoczynania pracy, manager projektu, którego interesuje czas poświęcony przez kowalskiego na wykonanie konkretnie jednego zadania oraz dział kadr, który zestawia czas pracy z kartą wynagrodzeń. Nie ma uniwersalnego zestawienia dla wszystkich. Zatem najważniejszą cechą każdego systemu IT jest jego skalowalność. System RCP pozwalający przygotować indywidualne raporty, uwzględniający nawyki administratora, nomenklaturę używaną w firmie a przede wszystkim intuicyjną nawigację to najlepsza inwestycja, która w krótkim czasie przyniesie wymierne korzyści.
Na jakie funkcje szczególnie zwracać uwagę?
Program wspierający system rozliczania czasu pracy musi być w pełni zgodny z przepisami prawa pracy. Zgodność z Kodeksem Pracy to podstawowa cecha profesjonalnego systemu czasu pracy. Naliczanie normy godzinowej w miesiącu i w roku, poprawna ewidencja obecności zgodna z wymogami Państwowej Inspekcji Pracy, karta urlopów pracownika to podstawowe zestawienia, z których korzystają kadry. Szczególną uwagę należy również zwrócić na zapisy regulaminu pracy w swoim zakładzie – pracę w ruchomych grafikach, przerwy regulaminowe, wyjścia za zgodą, tolerancję spóźnień czy zaokrąglanie czasu pracy.
Bardzo obszernym zagadnieniem jest również rozliczanie czasu pracy w godzinach nadliczbowych, odbiór tych godzin, naliczanie dodatków za pracę w porze nocnej, w niedzielę i święta. Tutaj interpretacja przepisów przez PIP jest bardzo stanowcza. Należy pamiętać, że to na pracodawcy ciąży obowiązek wynikający z art. 149 Kodeksu Pracy, mówiący o prowadzeniu szczegółowej ewidencji czasu pracy pracowników.